FIRTINA

“FIRTINA” kasasına gerdirilen testerelerin iki yanı açık olduğundan makina altına konulan blok mermerin genişliğinde ölçü tahdidi yoktur.Blok vagonunun genişliği 2450 mm.dir.

Makinaya hareket veren motor kasnağı, rulmanlı iki yatak arasına alınmış ve volana hareket hidrolik kavrama ile aktarılmıştır. Hidrolik kavrama hem ilk harekette aşırı akım çekmeyi önler, hemde büyük zorlamalarda emniyet tapası atarak makinanın durmasını sağlar.Testereler hidrolik gerdirme sistem ile gerdirilir.

Gerekli su miktarının gelmemesi veya basıncın düşmesi halinde makina otomatik olarak stop eder. Bu emniyet sistemide elmas soketlerin korunmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Kesme sürati, hız kontrol cihazı ile kumanda panosundan (0-50 cm./saat) istenilen kesme hızına göre ayarlanır ve digital göstergeden görülür.

“FIRTINA”, Marmara beyazı ve ayarındaki taşları ortalama olarak saatte 18-20 cm.,keser. 10 saatlik bir çalışma süresinde 200 m2 civarında blok mermer kesebilmek mümkündür.

Malzeme ve işçilik olarak en iyi şekilde imal edilmiş olan “FIRTINA”, blok mermerden plaka elde etmek için aradığınız bütün özelliklere sahip ve ihtiyacınıza cevap verecek kapasitededir.

Blok Boyu  mm  3300
 Blok Yüksekliği  mm  1800
 Lamaların Bir Kesimdeki Açıklığı  mm  1200
 Çalışma Sahası Boyu  mm  14000
 Çalışma Sahası Eni  mm  4500
 Çalışma Sahası Yüksekliği  mm  3500
 Makinanın Toplam Ağırlığı  T.  28
 Dakikadaki Devir Sayısı  No.  90
 Testere Laması Hareketi  mm  600
 Testere Laması Boyu  mm  4200
 Dakikadaki Su İhtiyacı  L.  400
 Makina Hareket Motoru  Hp  75
 Kesme Motoru  HP  1
 Vagon Hareket Motoru  Hp  2
 Süratli İndirme/Kaldırma Motoru  Hp  3