TAYFUN

Bu makina, blok mermeri, aşağıdan yukarıya yükseltip kesim yaparak plaka mermer elde etmeye yarayan çift kollu kasalı bir elmas katraktır. Ana motor gücü, hidrolik kavrama ile volana aktarılmaktadır. Bu sayede hem makinanın devire rahat kalkması, hemde aşırı zorlamada sigorta görevi yapması sağlanmıştır.

Testere kasası hareketini, yağlama sistemi ile taşlanmış çelik kayıtlarda özel alaşımlı bronz kızaklarla yapmaktadır. Kesme sürati, hız kontrol cihazı ile kumanda panosundan (0-50 cm./saat) istenilen kesme hızına göre ayarlanır ve dijital göstergeden görülür. Kesim anında, gerekli su miktarının gelmemesi veya su basıncının düşmesi halinde makina stop eder.

Bu sayede soketlerin korunması sağlanmış olur. Volan 7500 kg olup nakliye ve montaja rahatlık sağlanması için iki parça olarak imal edilmiştir.

” TAYFUN ” Marmara beyazı mermerini ortalama olarak saatte 25-30 cm hızla keser. 8 saatlik çalışma süresinde 500 m2 civarında plaka mermer elde edilebilir.

Testereler hidrolik sistemle gerdirilir. Malzeme ve işçilik açısından CE normlarına göre üretilmiş olan ” TAYFUN ” hassas ve süratli bir şekilde kesim yaparak ihtiyacınıza rahatlıkla cevap verebilecek kapasitededir.

Blok Boyu mm 3250
Blok Eni mm  2000
Blok Yüksekliği mm  2000
Çalışma Sahası Boyu mm  14000
Çalışma Sahası Eni mm  5500
Çalışma Sahası Yüksekliği mm  5200
Makinanın Toplam Ağırlığı T.  48
Dakikadaki Devir Sayısı NO  90
Testere Laması Hareketi mm  700
Testere Laması Boyu mm  4200
Dakikadaki Su İhtiyacı L.  800
Testere Kasası Motor Gücü HP.  150
Kesme Hızı Motor Gücü HP.  2
Blok Vagonu Motor Gücü HP.  2
Hızlı İndirme/Kaldırma Motor Gücü HP.  15