RÜZGAR

Bu makina SD (Sawdisk)den elde edilen mermer plakaları istenilen boyda ebatlamak için kullanılır.

Testere kesme hareketi hidrolik sistem ile çalışır. Kesme hızı makina önünde bulunan hız ayarı ile istenilen süratte ayarlanabilir. Testere motoru sudan korunabilmesi için makina üzerine yerleştirilmiştir.

Çalışan parçaların yağlanması manuel ünite ile yapılır.

Elektrik kumanda panosu makina üzerindedir ve en kaliteli malzemelerden imal edilmiştir.

Mermer plakalar sağ taraftan testereye kolaylıkla sürebilmesi ve sol taraftan alınabilmesi için plastik merdaneler üzerinde yürütülmektedir.

 

Kesilecek Plaka Boyu sonsuz
Kesilecek Plaka Genişliği mm.  650
Kesilecek Plaka Kalınlığı mm.  110
Testere Çapı mm.  Ø 400
Testere Deliği mm.  Ø 60
Testere Motoru HP.  10
Hidrolik Pompa Motoru HP.  1,5
Makina Boyu mm.  3500
Makina Eni mm  1350
Makina YÜksekliği mm  2400
Makina Ağırlığı kg.  1250

KASIRGA

Mermak Üretimi Kasırga ;

Bu makina, blok mermeri, testere kasası yukarıdan aşağı kesim yaparak plaka mermer elde etmeye yarayan çift kollu kasalı bir elmas katraktır. Testere kasası hareketini, yağlama sistemi ile taşlanmış çelik kayıtlarda özel alaşımlı bronz kızaklarla yapmaktadır.

Kesme sürati, hız kontrol cihazı ile kumanda panosundan (0-50 cm./saat) istenilen kesme hızına göre ayarlanır ve digital göstergeden görülür.

Kesim anında gerekli su miktarının gelmemesi veya su basıncının düşmesi halinde makina stop eder, bu sayede elmas soketlerin korunması sağlanmış olur.

Volan 7500 kg olup, nakliye ve montaja rahatlık sağlanması için iki parça olarak imal edilmiştir.

” KASIRGA ” Marmara beyazı mermerini ortalama olarak saatte 20 cm. hızla keser. 10 saatlik çalışma süresinde 400 m2 civarında plaka mermer elde edilebilir. Testereler hidrolik sistemle gerdirilir.

Malzeme ve işçilik açısından CE normlarına göre üretilmiş olan ” KASIRGA ” hassas ve süratli bir şekilde kesim yaparak ihtiyacınıza rahatlıkla cevap verebilecek kapasitededir

 

Blok Boyu mm 3150
Blok Eni mm  1800
Blok Yüksekliği mm  1900
Çalışma Sahası Boyu mm  16500
Çalışma Sahası Eni mm  5500
Çalışma Sahası Yüksekliği mm  4000
Makinanın Toplam Ağırlığı T.  37
Dakikadaki Devir Sayısı NO  82
Testere Laması Hareketi mm  700
Testere Laması Boyu mm  4200
Dakikadaki Su İhtiyacı L.  700
Testere Kasası Motor Gücü HP.  150
Kesme Hızı Motor Gücü HP.  1
Blok Vagonu Motor Gücü HP.  2
Hızlı İndirme/Kaldırma Motor Gücü HP. 5,5

FIRTINA

“FIRTINA” kasasına gerdirilen testerelerin iki yanı açık olduğundan makina altına konulan blok mermerin genişliğinde ölçü tahdidi yoktur.Blok vagonunun genişliği 2450 mm.dir.

Makinaya hareket veren motor kasnağı, rulmanlı iki yatak arasına alınmış ve volana hareket hidrolik kavrama ile aktarılmıştır. Hidrolik kavrama hem ilk harekette aşırı akım çekmeyi önler, hemde büyük zorlamalarda emniyet tapası atarak makinanın durmasını sağlar.Testereler hidrolik gerdirme sistem ile gerdirilir.

Gerekli su miktarının gelmemesi veya basıncın düşmesi halinde makina otomatik olarak stop eder. Bu emniyet sistemide elmas soketlerin korunmasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Kesme sürati, hız kontrol cihazı ile kumanda panosundan (0-50 cm./saat) istenilen kesme hızına göre ayarlanır ve digital göstergeden görülür.

“FIRTINA”, Marmara beyazı ve ayarındaki taşları ortalama olarak saatte 18-20 cm.,keser. 10 saatlik bir çalışma süresinde 200 m2 civarında blok mermer kesebilmek mümkündür.

Malzeme ve işçilik olarak en iyi şekilde imal edilmiş olan “FIRTINA”, blok mermerden plaka elde etmek için aradığınız bütün özelliklere sahip ve ihtiyacınıza cevap verecek kapasitededir.

Blok Boyu  mm  3300
 Blok Yüksekliği  mm  1800
 Lamaların Bir Kesimdeki Açıklığı  mm  1200
 Çalışma Sahası Boyu  mm  14000
 Çalışma Sahası Eni  mm  4500
 Çalışma Sahası Yüksekliği  mm  3500
 Makinanın Toplam Ağırlığı  T.  28
 Dakikadaki Devir Sayısı  No.  90
 Testere Laması Hareketi  mm  600
 Testere Laması Boyu  mm  4200
 Dakikadaki Su İhtiyacı  L.  400
 Makina Hareket Motoru  Hp  75
 Kesme Motoru  HP  1
 Vagon Hareket Motoru  Hp  2
 Süratli İndirme/Kaldırma Motoru  Hp  3

BORA

 

“BORA” bloktan istenilen kalınlık ve genişlikte mermer plakalar elde etmek için imal edilmiş, çok hassas ve seri kesim yapabilen, Yatay-Dikey blok mermer ve granit kesme makinasıdır. Testerelerin hareket ettiği ana ve yan köprüler çelik konstrüksiyondan, makinanın direkleri pik dökümden imal edilmiştir.

Dikey ve yatay testere arabası köprü üzerinde açılmış olan çift prizmalı kanalda ve yağ banyosunda kayıt sistemi ile çalışmaktadır. Kesilecek plaka dilimlerinin kalınlık ve yükseklik ayarı pano üzerinden programlanır, kalınlık ayarı için köprü hareket ettiğinden hassasiyeti çok mükemmeldir.

Yan köprü ve direk kayıtları üzerinde yapılmış olan siperler su ve mermer tozunun etkilemeyeceği bir şekilde dizayn edilmiştir. 24 saatlik zaman içerisinde 400 m2 mermer kesilebilir. Yan testere açma-kapama hidrolik ünitesi testere arabası üzerine monte edilmiştir, dikey testere kesme hareketi elektronik hız kontrol sistemi ile yapılmaktadır. Kurulacak yerin durumuna göre istenilen taraftan vagon girişi yapılabilir. Ayrıca istenirse mermer plakaları otomatik olarak alıp baş kesmeye veren taşıyıcı sistemde ( Hammale ) yapılmaktadır.

 

Dikey Testere Motoru HP. 150
Yatay Testere Motoru HP.  20
Hidrolik Pompa Motoru HP.  7,5
Testere Kesme Hızı Dakikada HP.  5,5
Köprü Yatay Hareket Motoru HP.  0,5
Blok Vagonu Hareket Motoru HP.  2
Dikey Testere Çapı MM  1600-1800
Yatay Testere Çapı MM  450-500
1000 mm Testere ile Kesim Boyu mm  3600
Blok Boyu mm  3600
Blok Eni mm.  2200
Blok Yüksekliği mm.  2000
Çalışma Sahası Boyu mm.  8000
Çalışma Sahası Eni mm.  5200
Çalışma Sahası Yüksekliği mm.  5000

 

TAYFUN

Bu makina, blok mermeri, aşağıdan yukarıya yükseltip kesim yaparak plaka mermer elde etmeye yarayan çift kollu kasalı bir elmas katraktır. Ana motor gücü, hidrolik kavrama ile volana aktarılmaktadır. Bu sayede hem makinanın devire rahat kalkması, hemde aşırı zorlamada sigorta görevi yapması sağlanmıştır.

Testere kasası hareketini, yağlama sistemi ile taşlanmış çelik kayıtlarda özel alaşımlı bronz kızaklarla yapmaktadır. Kesme sürati, hız kontrol cihazı ile kumanda panosundan (0-50 cm./saat) istenilen kesme hızına göre ayarlanır ve dijital göstergeden görülür. Kesim anında, gerekli su miktarının gelmemesi veya su basıncının düşmesi halinde makina stop eder.

Bu sayede soketlerin korunması sağlanmış olur. Volan 7500 kg olup nakliye ve montaja rahatlık sağlanması için iki parça olarak imal edilmiştir.

” TAYFUN ” Marmara beyazı mermerini ortalama olarak saatte 25-30 cm hızla keser. 8 saatlik çalışma süresinde 500 m2 civarında plaka mermer elde edilebilir.

Testereler hidrolik sistemle gerdirilir. Malzeme ve işçilik açısından CE normlarına göre üretilmiş olan ” TAYFUN ” hassas ve süratli bir şekilde kesim yaparak ihtiyacınıza rahatlıkla cevap verebilecek kapasitededir.

Blok Boyu mm 3250
Blok Eni mm  2000
Blok Yüksekliği mm  2000
Çalışma Sahası Boyu mm  14000
Çalışma Sahası Eni mm  5500
Çalışma Sahası Yüksekliği mm  5200
Makinanın Toplam Ağırlığı T.  48
Dakikadaki Devir Sayısı NO  90
Testere Laması Hareketi mm  700
Testere Laması Boyu mm  4200
Dakikadaki Su İhtiyacı L.  800
Testere Kasası Motor Gücü HP.  150
Kesme Hızı Motor Gücü HP.  2
Blok Vagonu Motor Gücü HP.  2
Hızlı İndirme/Kaldırma Motor Gücü HP.  15